Jak firmy ubezpieczeniowe na życie zarabiają?

Allianz - Plan na dziś i jutro

Jak firmy ubezpieczeniowe na życie zarabiają?

Oczywiście dzięki składkom swoich klientów. Jednak by ktoś płacił, musi mieć za co płacić. Jakie formy ubezpieczeń oferują ubezpieczyciele i co w ubezpieczeniu jest najważniejsze? W dzisiejszych czasach to co można ubezpieczyć i to w jaki sposób wybrać polisę potrafi przerosnąć wiele osób. Opcji jest całe mnóstwo, zaś towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w pomysłach na to jak przyciągnąć do siebie klientów.

Firmy ubezpieczeniowe na życie zarabiają także inwestując pieniądze swoich klientów. W tym przypadku w grę wchodzą np. polisy na życie z funduszem kapitałowym. I właśnie wszelkiego rodzaju ubezpieczenia na życie są najpopularniejszą formą ubezpieczenia. Grupowe czy indywidualne kuszą mnogością pakietów dodatkowych. Łatwo pogubić się w nowych ofertach. Większość jednak sprowadza się koniec końców do podstawowej roli ubezpieczenia – ochrony zdrowia i życia.

Drugą najbardziej popularną formą ubezpieczeń są ubezpieczenia samochodów. Wiąże się to z obowiązkiem jaki prawo nakłada na każdego posiadacza pojazdu. I tak jak ubezpieczenia, które firmy ubezpieczeniowe na życie proponują, tak i w tym przypadku opcji jest wiele. Większość klientów wybiera standardowe ubezpieczenie. Jednak pakiety AC, OC i NNW w pełnym zestawieniu zapewniają dodatkowy komfort dla kierowców. Ten filar rynku jest niezwykle prężny, a praktycznie każdy rok przynosi nowe pomysły na ubezpieczenie auta.

Inne najpopularniejsze polisy to te krótkoterminowe. Związane np. z wyjazdem na wakacje, czy ubezpieczeniem narciarskim lub innych sportów ekstremalnych. Jednak prawda jest taka, że ubezpieczyć można praktycznie wszystko. Pozostaje tylko kwestia czy warto, a jeśli tak to za ile?